Povratak
Djeca u sklopu “Naj-akcije” videoanimacijom prikazala mogućnosti koje Pleternica pruža

Djeca u sklopu “Naj-akcije” videoanimacijom prikazala mogućnosti koje Pleternica pruža

Posebnu zahvalu upućujem našim vrijednim udrugama i ustanovama koji svakodnevno rade na razbijanju predrasuda o manjku sadržaja za djecu, a Društvu naša djeca koji informiraju, prezentiraju i umrežavaju - izjavila je gradonačelnica Marija Šarić uz čiju je podršku provedena akcija.

Grad Pleternica u suradnji s Društvom naša djeca Pleternica i Dječjim gradskim vijećem prijavljuje Naj-akciju „Pleternica – grad prijatelj djece!“, a sve u sklopu natječaja kojeg provodi Središnji koordinacijski odbor akcije „Gradovi i općine-prijatelji djece“.

Ovogodišnja naj-akcija obuhvaćala je izradu video animacije koja će prikazivati mogućnosti za djecu u Gradu Pleternici u različitim područjima kako bi se djeca mogla opredijeliti za ono što je u skladu s njihovim interesima i potrebama. Potaknut će ih na kvalitetno provođenje svojeg slobodnog vremena u različitim područjima, kao što su sport, glazba, ples, zabava i rekreacija, volonterstvo, očuvanje kulturne baštine i dr. U suradnji s lokalnim udrugama i institucijama, cilj je bio prikazati putem zanimljive video animacije kako Grad čuva i brani status „prijatelja djece“ te stvoriti još ljepše okruženje za odrastanje u zajednici.

– Ono što posebno nadahnjuje i veseli je uključenost djece u provedbu koja je koordinirala cijelom akcijom. Dogovoren je koncept provedbe naj-akcije te raspoređene obaveze. Svoje slobodno vrijeme djeca su iskoristila na prikupljanje materijala za izradu video animacije. Naj-akcija provedena je volonterski uz pomoć donacije Grada Pleternice – izjavila je koordinatorica Valentina Stojčević.

– Brojni su sadržaji u našemu gradu koji našim najmlađim sugrađanima omogućavaju sadržajno, zanimljivo i druženjem ispunjeno djetinjstvo. Posebnu zahvalu upućujem našim vrijednim udrugama i ustanovama koji svakodnevno rade na razbijanju predrasuda o manjku sadržaja za djecu, a Društvu naša djeca koji informiraju, prezentiraju i umrežavaju – izjavila je gradonačelnica Marija Šarić uz čiju je podršku provedena akcija.

Vezane vijesti

Potpisan ugovor za 1. fazu gradnje Memorijalnog centra dr. Andrije Štampara

Pročitaj više

Potpisan još jedan ugovor za energetsku obnovu: ŠRC Gradac uskoro u novom ruhu

Pročitaj više

Portal Pleternica.hr koristi kolačiće (cookies). Nastavkom pregleda ovih stranica slažete se s korištenjem kolačića. Više o tome

Slažem se
Skip to content