Povratak
Susret biskupa Ive s javnim dužnosnicima u pripravi za SHKM u Požeškoj biskupiji: „To je lijepa prilika da mladi upoznaju našu Biskupiju i župe, ali i županiju te gradove i općine.“

Susret biskupa Ive s javnim dužnosnicima u pripravi za SHKM u Požeškoj biskupiji: „To je lijepa prilika da mladi upoznaju našu Biskupiju i župe, ali i županiju te gradove i općine.“

-Dok smo kao hodočasnici nade pozvani sa zahvalnošću razmišljati o povijesti koja zahvaća područje naše Biskupije, naših županija, gradova i općina, iz sadašnjosti u kojoj se nalazimo usmjereni smo prema budućnosti. – rekao je požeški biskup Ivo Martinović.

Požeški biskup Ivo Martinović je u utorak 23. rujna 2025. u Dvorani sv. Terezije u Požegi upriličio susret župana, gradonačelnika i načelnika s područja Požeške biskupije. Tom prigodom predsjednik i tajnik Organizacijskog odbora Susreta hrvatske katoličke mladeži (SHKM-a) u Požeškoj biskupiji Robert Kupčak i Marijan Pavelić predstavili su nazočnim čelnicima lokalne i regionalne samouprave nadolazeći Susret te mogućnosti suradnje pri organizaciji ovog događaja od velike važnosti za cijelu društvenu zajednicu.

Nazočne je pozdravio predsjednik Odbora Robert Kupčak te ih uveo u tijek susreta. Potom im se obratio biskup Ivo kazavši kako je Susret hrvatske katoličke mladeži susret ljubavi i zajedništva na dobrobit Požeške biskupije te svih županija, gradova i općina na njezinu području.

-Dok smo kao hodočasnici nade pozvani sa zahvalnošću razmišljati o povijesti koja zahvaća područje naše Biskupije, naših županija, gradova i općina, iz sadašnjosti u kojoj se nalazimo usmjereni smo prema budućnosti. – rekao je biskup Martinović.

Također, biskup je naglasio kako je SHKM lijepa prilika da mladi upoznaju našu Biskupiju i župe, ali i županiju te gradove i općine među kojima je i Pleternica koja sa svojom otvorenošću, duhovnim i kulturnim nasljeđem te gostoljubivošću svojih ljudi predstavlja mjesto spremno otvoriti vrata brojnim mladima i pokazati im svu toplinu svoga kraja.

Tajnik Odbora Marijan Pavelić je zatim predstavio povijest SHKM-a te ih upoznao s početnim organizacijskim pothvatima vezanim uz Susret u Požeškoj biskupiji. Predstavio je radne skupine Odbora kao i njihove članove. Pojasnio je logotip i geslo Susreta te prikazao program koji će 2. svibnja biti održan u Požegi, a 3. svibnja u svim župama Požeške biskupije, gdje će mladi biti smješteni po obiteljima.

Na kraju je predstavio moguće načine suradnje Biskupije i lokalne zajednice poput oglašavanja, smještaja, podrške župama u organizaciji te financijske potpore Susreta.

Na koncu radnog dijela razvio se razgovor između sudionika susreta u kojem su izneseni prijedlozi vezani uz organizaciju i podršku SHKM-a.

Izvor: pozeska-biskupija.hr

Vezane vijesti

Konferencijski tjedan u Pleternici: „Prepoznati smo kao relevantan partner na nacionalnoj razini“

Pročitaj više

Potpisan ugovor za 1. fazu gradnje Memorijalnog centra dr. Andrije Štampara

Pročitaj više

Portal Pleternica.hr koristi kolačiće (cookies). Nastavkom pregleda ovih stranica slažete se s korištenjem kolačića. Više o tome

Slažem se
Skip to content